Defne Helva

Altındemir İthalat ve İhracat Şti Ltd 2005 yılında kurulmuş olup 2012 yılına kadar toptan gıda ve perakende alanında faaliyet göstermiştir. 2012 yılında Güvercinlik sanayi bölgesinde Helva ve tahin üretim tesisi yatırımına başlamış ve 2013 yılında yatırımını tamamlayıp Defne Helva markası ile üretime başlamıştır. 2013 yılından itibaren yatırımlarımıza devam edip ürün portföyümüze fıstık ezmesi ve soğuk sıkım doğal yağ ürünleri de katılmıştır.

Firmamız Pazar payı ve kapasite olarak Kuzey Kıbrıs’ta ilk sıralarda gelmektedir.

Helvanın geleneksel tadını, eşsiz lezetiyle yeni nesillerimize hatırlatmayı kendisine misyon edinmiş, tahin-pekmez, reçel ve bal gibi ürünlerde de pek çok yeniliğe imza atmış, lezzeti ve kalitesiyle tüketicinin tercih ettiği öncü markalarından biridir.

Defne Helva’nın geleneksel lezzeti koruyan sırrı, kurulduğu günden bugüne kadar gelen özel ustalığın tecrübesinde ve katkısız şekilde ve hijyenik olarak üretim sürecinde yatmaktadır.

Kalite Politikamız

  • Çalışanlarına kendilerini geliştirip yeni sorumluluklar almaları için fırsat tanır. Konularında bilgili, deneyimli, dürüst ve çalışanlarına sevgi dolu bir üst kadronun altında; öğrenmeye açık, çok çalışmanın erdemine inanan ve temel bilgileri sağlam geniş bir teknik kadroya sahiptir. Çalışanlarının firmasını sevmesini, yaratıcı güçlerini kullanarak geliştirmesini ve heyecanlarını her zaman en üst düzeyde tutmasını sağlayacak bir yönetim anlayışını benimser.
  • Yönetim kadrosu; firmanın misyon ve vizyonunu özümsemiş, hedeflere ulaşmak için isteyerek, severek ve benimseyerek çalışan, genç, dinamik, özgür düşünce yapısına sahip, açık görüşlü, çağdaş iş ilkelerini kavramış, paylaşmanın ve takım olmanın gücüne inanmış kişilerden oluşur.
  • Kurmuş olduğu Kalite Yönetim Sisteminin gereklerini tam olarak uygular ve etkinliğini sürekli geliştirir.
  • Üstlendiği her işi yaparken, müşteri taleplerini ve yürürlükteki yasal mevzuat şartlarını karşılayan ürünü düzenli bir şekilde sağlar.

 

  • Müşterilerine istediği şartları ve yasal mevzuat şartlarını sağlayan, hep aynı kalitede ürünleri ürettiğinin güvencesini verir ve sistemi etkin bir şekilde uygulayarak müşteri memnuniyetini artırır.
  • Kalite politikasını, şirketlerinin amaçlarına uygunluğunu sağlamak için sürekli gözden geçirir.
  • Politikası doğrultusunda oluşturduğu hedeflerini sürekli gözden geçirerek geliştirir.
  • Aldığı her işi hep aynı, en iyi nitelikte ve en gelişmiş teknolojik imkanları kullanarak yapar; her seferinde daha başarılı olmak için çalışır.
  • Çağdaş yönetim bilişim sistemlerini kullanarak etkin bir kontrol ve takip olanağı yaratır.